KONST / Litografier / Färglitografi 13846005
nr 1384 6005
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 36/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 mars 2021
kl 19:48:38
15/3 19:43:38
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt